İndirim!

Yeşil Tur

 270,00  250,00

Tur Kategorisi : Kapadokya Günlük Turlar

Düzenlenme Tarihleri : Hergün

Süre : Gün Boyu

Tur Tipi : Grup Turu

Hareket Saati : 09:20 – 09:30 ÖÖ & 17:30 – 18:30 ÖS

Kategoriler:

Açıklama

Kapadokya Turları – Yeşil Tur

Gezilecek Yerler

  • Göreme Panorama,
  • Derinkuyu Yeraltı Şehri,
  • Ihlara Vadisi (3 KM Yürüyüş),
  • Belisırma Köyü,
  • Öğle Yemeği,
  • Selime Manastırı,
  • Güvercinlik Vadisi,
  • Onyx Atölyesi

Tur Programı

Kapadokya Turları – Yeşil Tur

Sabah 09:30’da otelinizden şirketimizin araçları ve rehberi ile alınırsınız ve Kapadokya Turları içerisindeki en popüler turlardan biri olan Yeşil Tur’umuz başlar.Yaklaşık 5 dakika içinde turumuzun ilk durak noktası olan Göreme Panorama seyir alanına ulaşılır.Burada Göreme’yi ve neredeyse tüm Kapadokya’yı muhteşem manzarasıyla seyredebilir,panoramik fotoğraflar çekebilirsiniz.Ayrıca rehberiniz burada Kapadokya’nın oluşumu hakkında bilgi verir.Daha sonra alanı kendiniz inceleyebilmeniz için boş zaman verilir.

İkinci durağımız Kapadokya’nın en büyük,en derin ve en geniş yeraltı şehri olan Derinkuyu Yeraltı Şehri.Derinkuyu Yeraltu Şehri 8 kattan oluşmaktadır; yani yerin altına inen sekiz kat.Burada her katta farklı bir bölüm göreceksiniz (mutfak,oturma odası,tuvalet,mezarlık,ahır,okul vb.) .. Rehberiniz size her katta oluşumlar ve yapılar ile ilgili bilgi verecek.

Yeraltı şehrinden sonra Ihlara Vadisi’ne gidilir.Burası Kapadokya’nın en derin ve en büyük kanyonudur.Aşağı yukarı 300-400 m. yürüdükten sonra Ağaçaltı Kilisesi ziyaret edilir.Burada tarihini çok iyi korumuş kiliselerden birini görebilirsiniz.Sonra Melendiz Nehri’nin yanından Ihlara Vadisi’nin kalbinde bulunan Belisırma Köyü’ne doğru yaklaşık 3 km’lik bir yürüyüş başlar.Yürüyüş esnasında vadinin doğal yaşamı içinde eğlenceli vakitler geçirilir.Bir saatlik bir yürüyüşün ardından Belisırma Köyü’ne varılır burada şarıl şarıl akan nehirin kenarında yaz ve bahar aylarında nehrin üstündeki barakalarda öğle yemeği alınır.

Yemekler yenildikten sonra Selime Manastırı‘na yola çıkılır.Burası katedral olarakda bilinir ve Kapadokya’nın en eski katedralidir.Burada mutfak,misyoner okulu,kilise,küçük kiliseler görebilirsiniz.Ancak freskleri görmek biraz zordur.Bazı insanlar Starwars filminin bir kısmının burada çekildiğini veya çekilmek istendiğini söyler.Katedralin tavanında çok güzel bir manzara vardır.

Yaklaşık bir saat sonra Selime’den Uçhisar Kasabasındaki, Güvercinlik Vadisi‘ne gidilir.Burada Güvercinlik Vadisi’nin eşsiz panoramik görüntüsünü seyredebilir,fotoğraflayabilir,yüzlerce güvercin evlerini ve yuvalarını görebilir,güvercinlere yem verebilirsiniz.

Yeşil turumuzun son durağı Oniks Atölyesi.Burada Kapadokya bölgesinden çıkan değerli ve yarı değerli taşlar hakkında bilgi verilir.Saat 18:00 civarı turumuz son bulur ve otelinize veya istediğiniz yere bırakılırsınız.Kapadokya Turları – Yeşil Tur burada son bulur.Diğer Kapadokya Turları’nda görüşmek üzere.

Kapadokya Turları‘mızın ardından ofisimize gelen misafirlerimize katıldığı Kapadokya Turları‘na ait karpostal hediye edilmektedir.

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“Yeşil Tur” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.