İndirim!

Kırmızı Tur

 270,00  250,00

(1 müşteri yorumu)

Tur Kodu :MYTRİP 001

Tur Kategorisi : Kapadokya Günlük Turlar

Düzenlenme Tarihleri : Hergün

Süre : Gün Boyu

Tur Tipi : Grup Turu

Hareket Saati : 09:20 – 09:30 ÖÖ & 16:00 – 16:30 ÖS

Kategoriler:

Açıklama

Gezilecek Yerler

  • Uçhisar Kalesi
  • Göreme Açık Hava Müzesi
  • Ürgüp Üç Güzeller
  • Devrent Vadisi
  • Avanos (Kızılırmak,Çanak-Çömlek)
  • Paşabağı
  • Aşk Vadisi

Tur Programı

Uçhisar Kalesi

Rehberimiz ve şirketimize ait araçlarımızla saat 09:30’da otelinizden alınırsınız.Direk Uçhisar Kalesi’ne çıkılır burada bölgenin nefes kesen manzarasını seyredebilirsiniz.Bu olağanüstü kayalık oluşumu Kapadokya’yı panoramik olarak seyredebileceğiniz en yüksek noktadır.

Buradan 1985 yılında Unesco Dünya Mirasları listesine giren Göreme Açık Hava Müzesi’ne gidilir.Burada kaya kiliseleri,ilk hristiyanlar tarafından dışardan oyularak yapılan şapelleri,Roman zulmünden kaçanların sığındığı bir Ortodoks Manastırı görebilirsiniz.Kilise ve şapellerin duvarlarında şaşırtıcı ve korunan resimler olarak bilinen freskleri görebilirsiniz.Bu freskler zamanın aşındırıcı etkilerine dayanarak bugüne kadar gelmiş resimlerdir.Freskler 5. yüzyıldan kalmadır.

Ve öğle yemeği vakti gelir.Burada yerel bir restaurantta değişik Türk mutfağı lezzetlerinden birini tatma şansınız olabilir.Yemekten sonra Avanos’a ilerliyoruz.Burası milattan önce 2000’li yıllarda Hitit Uygarlığı’nda pişmiş toprak sanatının merkezidir.Burada geleneksel çanak çömlek sanatını izleme ve deneme şansı bulursunuz.Çanak-çömlek yapımında kullanılan killi toprak şehirden geçen ve Türkiye’nin en uzun nehri olan ve antik zamanda Hallys olarakda bilinen Kızılırmak’dan gelir.

Bir sonraki durağımız Paşabağ (Keşiş Vadisi).Burası üç başlı peri bacalarını görebileceğimiz en iyi yerdir.Ayrıca,burada baştan sona Kapadokya’nın oluşumunu kolayca anlayabilirsiniz.

Paşabağ’ın ardından Devrent (Hayal Vadisi)’e gidilir.Hayallerinizi büyülecek olan bu vadide mevcut kaya şekillerinden farklı olarak oluşmuş görsel kaya şekillerini istediğiniz gibi hayal ederek eğlenceli bir vakit geçirebilirsiniz.

Son olarak Ürgüp’e gidilir ve Kapadokya’nın taş manzarası sembölü olan peri bacaları ailesi görülür.Birlikteliğimiz buradan sonra sonlanır ve kaldığınız otele geri bırakılırsınız.

Kırmızı Tur için 1 inceleme

  1. Hasan Hüseyin oktan

    Sabah otelden alınıp akşam birakildigimiz zamana kadar aldıkları parayı sonuna kadar hak ettiler.gercekten pişman olmayacaksınız .gezi esnasında diğer turlardan farklı olduğunuzu hissedeceksiniz.rehper Ahmet bey de gerçekten kapadokyayi yaşamanıza yardımcı oldu.tesekurler

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.