İndirim!

Kapadokya Türk Gecesi

 130,00 170,00

Program Süresi : 2,30 – 3 Saat

Başlangıç ve Bitiş : 20:00 – 23:00

Fiyata Dahil Olanlar : Otelden Alma & Bırakma, Sınırsız İçecek

Yemekli (170 TL) veya yemeksiz (130 TL) seçenek imkanı

Temizle
Stok kodu: Yok Kategoriler:

Açıklama

Kapadokya gece hayatı son yıllarda hareketlenmeye başlamıştır. Özellikle Kapadokya turları ile gelen turistler için eğlence organizasyonları düzenlenmektedir.

Bölgenin çok sayıda turist alması, burada eğlence ihtiyacını ön plana çıkarmış, yöresel gece hayatı Kapadokya Türk Gecesi‘nin oluşmasını sağlamıştır. Yüzlerce otelin kendi kafe ve restoranlarında müzik ve eğlence hizmetini sunmasının dışında özellikle Ürgüp, Göreme ve Avanos’ta birçok disko ve yerel bar bulunmaktadır. Kapadokya eğlence mekanları modernleşen yapıları ile ihtiyaçları karşılamaktadır.

Kapadokya gece hayatı dendiğinde Kapadokya’da ilgi çeken mekanlar ise Kapadokya Türk Gecesi yapılan şarap evleridir. Yerli turistlerin dışında yabancı ziyaretçiler bu eğlence şeklini daha çok benimsemiştir. Kapadokya Türk Gecesi eğlencesine katılmak için sitemizden hemen rezervasyon yapabilirsiniz.

Kapadokya Türk Geceleri İle Geleneksel Eğlenceler

Kapadokya Türk geceleri için düzenlenen organizasyonların ünü tüm Türkiye’ye ulaşmıştır.

Birçok Kapadokya restoranı, özellikle turistleri çekmek adına, Türk kültüründen örnekler sunulan bir gece düzenler. Kapadokya yemekleri eşliğinde yer sofralarında oturulup, kuzu çevirme yendiği, rakı ve şalgam içilip, çayda çıra oynandığı, dansözlerin dans ettiği ve yöresel kıyafetler giyildiği bir eğlence düzenlenir. Kapadokya Türk gecesi yemeksiz de düzenlenebilir.

Genel olarak Kapadokya Türk gecesi eğlencesi 20.00’de başlar 23.00’da sona erer.

Türkiye’nin farklı coğrafyalarını temsil eden zeybek, horon, halay gibi geleneksel oyunlar sergileniyor, kına geceleri canlandırılıyor. Yeme içmenin önemli bir yer edindiği Kapadokya Türk Geceleri için özel menüler hazırlanıyor.

Örnek Bir Kapadokya Türk Gecesi Menüsü

kapadokya türk gecesi

Yemeksiz:

  • Dört çeşit soğuk meze + Meyve + Lokum+ Kuru Yemiş + Limitsiz Alkollü ve Alkolsüz içecekler (Yerli)
  • SEMA gösterisi (iki selamlık) + Fasıl + Canlı Müzik eşliğinde çeşitli yörelerden FOLKLÖR ve Animasyonlar
  • ORYANTAL
  • Seans aralarında ve program sonunda hareketli müzikler

Yemekli:

  • On çeşit soğuk meze + Sigara Böreği + KUZU Fırın + Meyhane Pilavı + Tatlı + Meyve + Çerez + Limitsiz Alkollü ve Alkolsüz içecekler (Yerli)+Elma çayı servisi.
  • SEMA gösterisi (iki selamlık) + Fasıl + Canlı Müzik eşliğinde çeşitli yörelerden FOLKLÖR ve Animasyonlar
  • ORYANTAL
  • Seans aralarında ve program sonunda hareketli müzikler.

Sema Gösterileri İle Aydınlanan Geceler

Kapadokya Türk geceleri içinde bir bölüm olan sema gösterileri bilindiği üzere Türk tarihinin ve inançlarının bir parçası olup manevi bir yolculuğu temsil etmektedir. Mevlana’nın öğretisinden yola çıkılarak gelişen, 7 bölümden oluşan ve her bölümün ayrı bir anlamı olan etkinlik Kapadokya’da her akşam düzenli olarak yapılmaktadır.

Kapadokya Türk geceleri sema gösterisi kayadan oyma mekanlarda, otel teraslarında ve bahçelerinde düzenlenir ve yaklaşık 1 saat sürer. yabancı turistlerin özellikle ilgisini çeken sema gösterileri için önceden rezervasyon yaptırmakta fayda var.

Neyin sakinleştirici ve dinlendirici sesi ile manevi bir yolculuk sizi bekliyor. MyTrip sema gösterisi izleme deneyimini siz de yaşayın…

MyTrip sizlere Kapadokya gece hayatını ve eğlence kültürünü yakından tanıtacak. Yaz – kış fark etmez Kapadokya’yı ziyaret etmek istiyorsanız hemen yerinizi ayırtın.

Ek bilgi

Yemek Seçeneği

Yemekli, Yemeksiz

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“Kapadokya Türk Gecesi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.