İstanbul Çıkışlı, Uçaklı Kapadokya Turu, 1 Gece 2 Gün

 1.420,00 1.670,00

Temizle
Stok kodu: Yok Kategoriler:

Açıklama

EN ÇOK SATANLAR LİSTESİNDE

Uçaklı Kapadokya Turu 1 Gece Konaklama 2 Gün Kapadokya Turu

1 Gece 2 Gün

Butik Otel (My Cave Hotel) 1420 TL
5* Hotel 1670 TL

ULAŞIM BİLGİLERİ

İstanbul’dan Kapadokya’ya varış : İstanbul (Atatürk) -Nevşehir veya Kayseri Havaalanı;
Kapadokya’dan İstanbul’a dönüş : Kayseri veya Nevşehir Havaalanı – İstanbul (Atatürk) uçuşları.
(Rezervasyonunuzu yapıp ön ödemenizi gerçekleştirdikten sonra uçuş bilgileri tarafınıza ulaştırılacaktır.)

OTELLER

My Cave Hotel

5* Hotel daha sonra bildirilir

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • 2 gün 1 gece konaklama (Oda, kahvaltı, akşam yemeği şeklindedir.)
 • Bölgedeki araçlarla ulaşım,
 • Tüm çevre gezileri,
 • Öğle yemekleri,
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri ve hizmet bedelleri,
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri,
 • Zorunlu seyahat sigortası,
 • İstanbul-Kayseri-Nevşehir uçak biletleri,

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otelde yapılan özel harcamalar,
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler,

GEREKENLER:

 • Uygun yürüyüş ayakkabısı ( rahat edebileceğiniz )
 • Dudak Koruyucu
 • Ani sıcaklık değişimine uyabilecek üstlük (Hırka, yelek…)

GENEL NOTLAR:

 • Kişi sayısıyla orantılı olarak araçlarımız lüks son model; Minibüs(12-15), Midibüs (22-26) veya Otobüs(36-42) olabilir,
 • Türk gecesi (otelde yemek alınacağı için) Yemeksiz olup ; Sigara Böreği, Patates Kroket, Çerez, Popcorn, Meyva + Limitsiz Yerli Alkollü-Alkolsüz İçecek ten oluşan Menü+ Show+Rehberlik ve Transfer ile birlikte Kişi başı 130,00 ₺
 • Balon turu kişi başı ; 850,00 ₺
 • Otelde alınan yemekler konseptine ve doluluğa göre set menü olabilir,
 • Program zamanlamasında hava,yol,vb… nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.
 • Belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir. Tur hareketine 24 saat kalaya kadar tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri vb… detaylar iletilecektir.

1. Gün (İstanbul- Kapadokya)

Sabahın erken saatlerinde İstanbul Atatürk’ten kalkacak uçağımıza binmek için havaalanı ulaşımınız sizin sorumluluğunuzdadır.
İstanbul-Nevşehir veya Kayseri uçuşu ile Nevşehir-Niğde-Kayseri üçgenindeki doğuda 3916 m. yükseklikte Erciyes, güneyde 3268 m. yükseklikteki volkanik Hasandağı ile sınırlanmış, Güzel Atlar ülkesi Kapadokya bölgesine varış. Havalimanında buluşacağımız aracımızla, ilk olarak, Kapadokya’nın en yüksek kaya oluşumu olan Uçhisar Kalesi‘ni görüyoruz.Burada bölgenin nefes kesen manzarasını seyredebilirsiniz.Daha sonra 1985 yılında Unesco Dünya Mirasları Listesine alınan Göreme Açık Hava Müzesi‘ne gidilir.Burada kaya kiliseleri, ilk hristiyanlar tarafından oyularak yapılan şapelleri, Roman zulmünden kaçanların sığındığı bir Ortodoks Manastırını görebilirsiniz.Kilise ve şapellerin duvarlarında uzun yıllar boyunca iyi bir şekilde korunmuş freskleri yani duvar boyalarını görebilirsiniz.Bu freskler 5. yy’dan kalmadır.Daha sonra öğle yemeği vaktinde yerel bir restaurantta öğle yemeği yenir.Yemekten sonra Avanos‘a gidilir.Burası milattan önce 2000’li yıllarda özellikle Hitit Uygarlığı döneminde pişmiş toprak sanatının en önemli merkezi olmuştur.Burada geleneksel çanak-çömlek sanatını izleme ve daha sonra ustalarında yardımı ile deneme fırsatı bulursunuz.Çanak – çömlek yapımında kullanılan killi toprak şehrin ortasından geçen Kızılırmak nehrinden elde edilmektedir.Bir sonraki durağımız Paşabağ. Burası üç başlı peri bacalarının en yoğun bir şekilde görebileceğiniz noktalardan biridir. Paşabağ’ın ardından Devrent (Hayal) Vadisi‘ne gidilir.Hayallerinizi büyüleyecek bu vadide mevcut kaya şekillerinden farklı olarak oluşmuş görsel kaya şekillerini istediğiniz gibi hayal ederek eğlenceli bir vakit geçirebilirsiniz.Son olarak Ürgüp’e gidilir ve Kapadokya’nın taş manzarası sembölü olan peri bacaları ailesi görülür.Birlikteliğimiz buradan sonra sonlanır ve kalacağınız otele bırakılırsınız.Akşam yemeği ve konaklama otelinizde.
Dileyenler Türk Gecesi eğlencesine katılabilir (Ekstra)

2.GÜN (Kapadokya)

Dileyenler Balon Turu (Ekstra) ile tüm bölgeyi gökyüzünden seyretme imkanı buluyor (erken saat kalkış). Otelde alınan kahvaltı sonrası, ilk olarak Yaklaşık 5 dakika içinde turumuzun ilk durak noktası olan Göreme Panorama seyir alanına ulaşılır.Burada Göreme’yi ve neredeyse tüm Kapadokya’yı muhteşem manzarasıyla seyredebilir,panoramik fotoğraflar çekebilirsiniz.Ayrıca rehberiniz burada Kapadokya‘nın oluşumu hakkında bilgi verir.Daha sonra alanı kendiniz inceleyebilmeniz için boş zaman verilir. İkinci durağımız Kapadokya‘nın en büyük,en derin ve en geniş yeraltı şehri olan Derinkuyu Yeraltı Şehri.Derinkuyu Yeraltı Şehri 8 kattan oluşmaktadır; yani yerin altına inen sekiz kat.Burada her katta farklı bir bölüm göreceksiniz (mutfak,oturma odası,tuvalet,mezarlık,ahır,okul vb.) .. Rehberiniz size her katta oluşumlar ve yapılar ile ilgili bilgi verecek. Yeraltı şehrinden sonra Ihlara Vadisi‘ne gidilir.Burası Kapadokya‘nın en derin ve en büyük kanyonudur.Aşağı yukarı 300-400 m. yürüdükten sonra Ağaçaltı Kilisesi ziyaret edilir.Burada tarihini çok iyi korumuş kiliselerden birini görebilirsiniz.Sonra Melendiz Nehri‘nin yanından Ihlara Vadisi’nin kalbinde bulunan Belisırma Köyü‘ne doğru yaklaşık 3 km’lik bir yürüyüş başlar.Yürüyüş esnasında vadinin doğal yaşamı içinde eğlenceli vakitler geçirilir.Bir saatlik bir yürüyüşün ardından Belisırma Köyü‘ne varılır burada şarıl şarıl akan nehirin kenarında yaz ve bahar aylarında nehrin üstündeki barakalarda öğle yemeği alınır. Yemekler yenildikten sonra Selime Manastırı‘na yola çıkılır.Burası katedral olarakda bilinir ve Kapadokya‘nın en eski katedralidir.Burada mutfak,misyoner okulu,kilise,küçük kiliseler görebilirsiniz.Ancak freskleri görmek biraz zordur.Bazı insanlar Starwars filminin bir kısmının burada çekildiğini veya çekilmek istendiğini söyler.Katedralin tavanında çok güzel bir manzara vardır. Yaklaşık bir saat sonra Selime’den Uçhisar Kasabasındaki, Güvercinlik Vadisi‘ne gidilir.Burada Güvercinlik Vadisi‘nin eşsiz panoramik görüntüsünü seyredebilir,fotoğraflayabilir,yüzlerce güvercin evlerini ve yuvalarını görebilir,güvercinlere yem verebilirsiniz. Yeşil turumuzun son durağı Oniks Atölyesi.Burada Kapadokya bölgesinden çıkan değerli ve yarı değerli taşlar hakkında bilgi verilir.Saat 18:00 civarı turumuz son bulur ve havaalanına bırakılırsınız.

GENEL NOTLAR:

** Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.
** Kişi sayısıyla orantılı olarak araçlarımız lüks son model; Minibüs(12-15), Midibüs (22-26) veya Otobüs(36-42) olabilir.
** Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama olduğunda geçerlidir.
** Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir,bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
** Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.
** Program zamanlamasında Hava,Yol,vb… nedenler ile rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
** Uçaklı tur programlarımızda uçakta taşınabilir valiz hakkı, bagaj bölümü için 15 Kg, kabin bölümü için 8 Kg ile sınırlıdır.
** Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda kabin bölümünde bulundurulabilir sıvılar için kısıtlamalar sözkonusudur. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru

Ek bilgi

Otel Seçeneği

Butik Otel, 5* Hotel

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“İstanbul Çıkışlı, Uçaklı Kapadokya Turu, 1 Gece 2 Gün” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.