1 Gece 2 Gün Kapadokya Turu

 560,00

1 Gece 2 Gün Konaklamalı Kapadokya Tatil Paketi.

1 Gece My Cave Hotel veya eş değer hotelde konaklama (akşam yemeği ve sabah kahvaltısı dahil) ve 2 gün Kapadokya turu.

Kategoriler:

Açıklama

*1 Gece Kapadokya Mağara Otel‘de konaklama (My Cave Hotel veya eş değer bir otel)

*2 Gün Kapadokya Turu (Profesyonel tur rehberi eşliğinde)

Not : Turlarımız MyTrip Turizm ve Seyahat Acentası tarafından gerçekleştirilecektir.Turizm Bakanlığına bağlı kokartlı rehberler eşliğinde düzenlenecek olan turlarımızda,turizm paketli araçlarla ulaşımınız sağlanacaktır.

Hava ve yol şartlarına bağlı olarak rehberimiz programda değişiklik yapabilir.

1. Gün (09:30 – 16:30)

 • Uçhisar Kalesi
 • Göreme Açık Hava Müzesi
 • Öğle Yemeği
 • Üç Güzeller
 • Devrent (Hayal) Vadisi
 • Paşabağları
 • Avanos (Kızılırmak)
 • Çanak – Çömlek Atölyesi

Sabah bölgeye ulaşımınızın ardından havaalanından karşılanırsınız ve turumuz öncesi otelimize kahvaltı almak amacıyla getirilirsiniz.Kahvaltı sonrasında bölgenin en yüksek kaya formasyonu olan Uçhisar Kalesi‘ni panoramik noktadan görüyoruz ve sonrasında Hristiyanlık açısından büyük önem taşıyan Göreme Açık Hava Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Açık hava müzesi içerisinde konumlandırılmış kaya oyma kiliseleri ziyaret ediyor ve kilise içerilerindeki duvar resimleri hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz. Göreme Açık Hava Müzesi‘ni ziyaretimizden sonra öğle yemeği için kaya oyma bir restoranda, nezih bir ortamda yemeklerimizi yiyoruz. Öğle yemeğinin ardından Kapadokya’nın sembolü haline gelen şapkalı peribacalarını görüyoruz. Ardından deveye, Napolyon şapkasına, Meryem Ana heykeline ve kafanızda canlandırdığınız veya hayal ettiğiniz birçok şekile benzeyen kaya formasyonlarının bulunduğu Devrent(Hayal) Vadisi’ni görüyoruz. Devrent Vadisi gezimizden sonra Kapadokya’da 4000 yıllık bir gelenek haline gelen “çanak-çömlek” yapımını Kapadokya’nın en maharetli ustalarından izleyeceğiz. Ve bu gösteriden sonra çanak-çömlek galerilerini göreceğiz. Bu gezinin ardından yine Kapadokya’da eşi benzerine pek rastlayamayacağınız kaya şekillerini göreceğiz. Devasa peribacalarının bulunduğu mantara benzeyen kaya formasyonlarını gördükten sonra ilk gün turumuzu burada noktalandırıp, otelimize dönüyoruz.

2.  Gün (09:30 – 18:30)

 • Göreme Panorama
 • Güvercinlik Vadisi
 • Onyx Atölyeleri
 • Derinkuyu Yeraltı Şehri
 • Ihlara Vadisi
 • Belisırma Köyü (Öğle Yemeği)
 • Selime Manastırı

2. gün gezimize Göreme’nin eşsiz manzarasıyla başlıyoruz. Göreme Panorama’da vereceğimiz fotoğraf ve çay-kahve molamızın ardından Güvercinlik Vadisi’ne hareket ediyoruz. Güvercinlik Vadisi’nde rehberimizden güvercinler hakkında bilgi aldıktan sonra fotoğraf molası veriyoruz ve daha sonra bölgenin en büyük yeraltı şehri olan Derinkuyu Yeraltı Şehri’ni gezimiz için Derinkuyu ilçesine doğru hareket ediyoruz. Yeraltı şehri içerisinde yaklaşık 8 kat (55 metre) aşağı iniyoruz ve rehberimizden yeraltı şehrinin değişik bölümleri hakkında detaylı bilgiler ediniyoruz. Yeraltı şehri gezimizin ardından Kapadokya’nın en büyük vadisi olan Ihlara Vadisi’ne yol alıyoruz. Ihlara Vadisi yürüyüşümüzden önce öğle yemeği için bir köy restoranında yemeklerimizi alıp yürüyüşümüze başlıyoruz. Yürüyüşümüz esnasında 4. yüzyıla ait kiliseleri gezip içerisindeki freskler hakkında bilgiler alıyoruz. Vadi gezimizin ardından peri bacalarının içerisine inşa edilmiş Selime Katedrali’ni geziyoruz. Turumuzu burada noktalandırıp, ister otobüs terminaline ister havaalanına bırakılıyorsunuz. Bir başka turumuzda daha görüşmek dileğiyle…

 

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“1 Gece 2 Gün Kapadokya Turu” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.