Kayseri Çıkışlı Kapadokya Balon Turu

Kayseri Çıkışlı Kapadokya Balon Turu
 • Süre:

  Gün Boyu

 • Bölge:

  Kapadokya

 • Fiyat:

  340 TL

Kayseri Çıkışlı Günübirlik Kapadokya Balon Turu, Kayseri`den Alıp - Bırakma , Hergün Garanti Hareket, Kişi Başı Fiyat: 340 TL

Lütfen Genel Bilgiler & Önemli Notlar kısmındaki bilgileri okuyunuz.

 

Tur Hareket Noktası : Kayseri Hilton Hotel Önü veya lütfen merkeze yakın bir ikametgah adresiniz varsa bildiriniz...

 

Tur Hareket Saati : 03:30 ÖÖ

 

Tur Programı:

 

Sabah 03:30'da aracımız ve personelimiz belirlenen hareket noktasında siz değerli misafirlerimizle buluşur ve yaklaşık 1 saatlik bir yolculukla Kapadokya'ya gitmek üzere vakit kaybetmeden hareket edilir.

 

Yaklaşık 04:30 civarı Kapadokya bölgesine varış sağlanır ve balon şirketimizin toplanma alanında ikram niteliğinde, ufak bir kahvaltı alırsınız.Buradan şirketimiz aracı ile toplanma noktasına götürülürsünüz.Bu noktada balonların şişirilişi ve mekanizmanın çalışma sistemi hakkında bilgiler aldıktan sonra yaklaşık 1 saat 15 dk'lık bir uçuş gerçekleştirilir.İnişte yapılan kutlama ve adınıza hazırlanmış sertifikalarınızı aldıktan sonra balon turumuz sonlanır.

 

Kapadokya inanılmaz bir yapıya sahiptir.Peki siz bu muhteşem güzelliği Kapadokya Balon Turu ile gökyüzünden seyretmeye ne dersiniz ? Üstelik size gün doğumundaki en iyi uçuş olan 1. sorti uçuşunu ve 1 saatlik standart uçuş garantisini veriyoruz. Gökyüzünde süzülen değişik renklerdeki balonlar ile Kapadokya Balon Turu dünya üzerindeki en eğlenceli 3. aktivitedir.Kapadokya eşine rastlanmayan bir coğrafya olmasıyla beraber ayrıca Türkiye'de balon turu düzenlenebilmesi için gerekli olan hava koşullarınıda sağlayan birkaç kentten biridir.Bu bağlamdada Kapadokya Balon Turu ve Kapadokya Balonları zamanla bölgenin simgesi haline gelmiştir.Güzel atlar ülkesi Kapadokya'yı keşfetmenin en heyecanlı yollarından biri olan Kapadokya Balon Turu ile gün ışığının uyandırdığı vadilerde ve peri bacalarının arasında sıcak hava balonu ile uçarken gözlerinizi kapayıp rüzgarın masalını dinlemek kuşkusuz ki eşsiz bir deneyim olacaktır.Eğer Kapadokya'yı ziyaret etmişseniz balon turu yaşanması gereken deneyimlerden bir tanesidir.Türkiye'de balon turları sadece Kapadokya'da düzenlenmektedir.Kapadokya Balon Turları sivil havacılık kurumunun denetimi altında olup 12 ay boyunca gerekli hava koşullarının sağlandığı hergün yapılabilmektedir.

 

Tur Programı:

 

*Gün doğumundan yaklaşık 1-1.30 saat önce yani sabahın erken saatleri olan 04:00 - 05:00 arası sizi şirketimiz araçları ile kaldığınız otelden alır ve toplanma alanına götürürüz.

 

*Burada aperatif bir kahvaltı aldıktan sonra tekrar şirketimiz araçları ile balonların kalkış alanına götürülürsünüz.

 

*Balonların hazırlanışını izleyip, balonlar ve uçuş hakkında bilgi sahibi olduktan sonra 24 kişi kapasiteli standart balonlarımıza binerek ağır ağır uçuşa geçersiniz.

 

*Yaklaşık 05:00 - 06:00 civarı gündoğumuyla birlikte balonlar havalanmaya başlar.Yaklaşık 1000 feet yüksekliğe çıkılarak gündoğumu ve Kapadokya manzarasını seyredersiniz.Tur esnasında balon vadi içlerine inerek size peri bacalarını ve vadi manzarasını fotoğraflama imkanı sunar.

 

*Uçuş 1 saat ile 1 saat 15-30 dakika arası sürer.

 

*İnişte şampanyalı bir kutlama yapılarak, adınıza hazırlanan uçuş sertifikaları size takdim edilir.

 

*Tur sonu saat 07:00 - 08:00 arası tekrar şirketimiz araçları ile kaldığınız otele bırakılırsınız ve turumuz son bulur.

 

Toplamda Kapadokya Balon Turu yaklaşık 3 saat sürmektedir.

 

MyTrip Seyahat Kapadokya Balon Turu Ayrıcalıkları;

 

- 1.000.000 €'ya kadar tam yolcu sigortası,

- Yıllardır bu işin içinde bulunan tecrübeli pilotlar,

- Standart, Lüks ve Özel Uçuş Seçenekleri,

- 4-6 yaş arası çocuklar ücretsiz ve 6-12 yaş arası çocuklar için %50 indirim..

 

Balonlar Nasıl Uçar ?

 

Bir cismin havaya yükselebilmesi için havadan daha hafif olması gerektiği ve sıcak havanın da soğuk havadan daha hafif olduğu düşüncesinden yola çıkarak balonu bulan, Fransız Etienne ve Joseph Montogolfier Kardeşler bu hava aracının mucitleridir.Sıcak hava balonlarının çalışması çok basit bir ilkeye dayanıyor: Sıcak hava ısınınca yükselir. Günümüzde ki balonlar bu basit ilkeye göre tasarlanıyor. Balon ana gövdesini oluşturan ve yanmaz kumaşlardan yapılan kısmın içi sıcak havayla dolduruluyor. Balonun ana gövdesinin altında, yolcuların ve havayı ısıtmaya yarayan yakıtın yer aldığı bir sepet bulunuyor. Gövdenin tepesinde yer alan ve paraşüt valfı olarak adlandırılan bir delikle, balonun içindeki hava kontrol edilebiliyor. Yolcu sepetinin üzerinde bulunan havayı ısıtan mekanizmanın ateşleyici bölümü ve deliği açıp kapatmaya yarayan ipler yardımıyla, balonun alçalıp yükselmesi sağlanıyor. Balonun yükselmesi istendiğinde, ateşleyiciyi çalıştıran ip çekiliyor ve ateş balonun gövdesindeki havayı ısıtarak yükselmesine neden oluyor. Eğer balonun alçalması istenirse, tepedeki deliği kontrol eden ip yardımıyla delik açılıyor ve sıcak havanın balonun tepesinden uçup gitmesine izin veriliyor. Gövdesindeki hava soğuyunca balon yeniden alçalmaya başlıyor. Balon yalnızca aşağı ve yukarı doğru hareket edebiliyorsa "Bir balon nasıl ilerliyor ?" diye sorabilirsiniz. Bu sorunun yanıtı rüzgarda gizli. Balona yön veren şey, rüzgar. Atmosferin farklı yüksekliklerinde rüzgarlar farklı yönlere eserler. Balonu yönlendiren kişi alçalarak ya da yükselerek gitmek istediği yöne doğru esen bir rüzgar yakalar ve balonu bu sayede yönlendirir.

 

Balon Uçuşları Neden Sabah Yapılır ?

 

Güneşin doğuşunun ardından ilk saatlerde tüm balonlar kalkıyor. Çünkü bu saatler takriben en soğuk ve en sakin zamandır.Bu tür bir hava, yumuşak iniş ve maksimum yükselme kapasitesine imkan tanır.Bir de günün geri kalanının da Kapadokya'nın diğer keyifli faaliyetlerinden yararlanma imkanınız olur.

 

Kapadokya Balon Turu Fiyatına Dâhil Olan Hizmetler:

 

– Konakladığınız Otelden Alıp-Bırakma

– Balon Firmamızda Aparatif Kahvaltı

– Şampanyalı Kutlama

– İmzalı Uçuş Sertifikası

– Uçuş Sigortası

 

Birlikteliğimiz buradan sonra sonlanır ve Kayseri'ye alındığınız noktaya geri bırakılmak üzere yola çıkılır.

 

Daha detaylı bilgi almak veya her türlü sorunuz için +90 534 473 25 95 numaralı telefondan 7/24 arama veya whatsapp yoluyla tur sorumlusuna (Akın Terzioğlu) ulaşabilirsiniz.

Kişi Sayısı Fiyat
1 340 TL
2 680 TL
3 1000 TL
4 1300 TL
5 1640 TL
6 1950 TL
7 2250 TL
8 2575 ₺
9 2900 ₺
10 3200 ₺

Fiyata Dahil Olanlar:

 

 • * Kişi sayısına bağlı olarak Mercedes Benz Travego (42),Isuzu Novo (30),Sultan Otogar (30),Volkswagen Crafter (18),Mercedes Benz Sprinter (18) araçlarla ulaşım,
 • * Balon Turu,
 • * Mini Kahvaltı,

 

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 

 • * Kişisel harcamalar,
 • * Personele verilen bahşişler,

 

Genel Bilgiler:

 

 • * Turlarımız TÜRSAB A-8083 belge lisanslı MyTrip Turizm ve Seyahat Acentası güvencesi ve işinde deneyimli profesyonel ekiplerce yapılacaktır.
 • * Koltuk numarası rezervasyon tarihi önceliğine göre önden arkaya doğru sırayla verilecektir.
 • * Misafirler rezervasyonunu onaylamak için tur tarihinden en geç 7 gün önce fiyatın %20'sini 3 gün öncede kalan kısmın tamamını tarafımıza ödemiş olmalıdır.
 • * Hava koşulları veya tahmin edilemeyen sebeplerden ötürü geç kalan veya süresi uzayan turlardan tarafımız sorunlu olmayıp, siz değerli müşterilerimizden de anlayış beklemektedir.
 • * Müşterilerimiz geçerli bir mazereti olmaksızın tur tarihine 7 gün kala rezervasyonunu iptal etmek istediği takdirde tarafımızda olan herhangi bir ödemesi var ise iadesi olmayacaktır.

Online Rezervasyon

Tur:

İsim:

E-Posta:

Telefon:

Tarih:

Kaç Kişi Katılacak:

Oteliniz

Güvenlik Kodu:

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz

Mesajınız:

Benzer Turlar