İndirim!

Kapadokya Balon Turları

 240,00  199,00

Süre : Toplam 3 Saat, Havada 1 Saat

Kapadokya Balon Turları programı ve en uygun Kapadokya Balon Fiyatları.

Fiyat : 199 TL (Süper İndirimli Fiyat),

Otelden alıp, bırakma & kahvaltı dahil…

Kategoriler:

Açıklama

KAPADOKYA BALON TURU

Maceran, Özgürlüğün ve Bulutlar içinde süzüleceğiniz bir deneyim… MyTrip Seyahat ile uçarak kaliteyi ve güvenliği uygun Kapadokya Balon Fiyatları ile yaşarsınız.Kapadokya Balon turu ile gökte ağır ağır süzülerek bölgenin eşsiz manzarasını görme imkanı bulursunuz.Toplamda 3, havada ise 1 saat sürecek Kapadokya Balon Turu, sizi yürüyerek gidemeyeceğiniz en uzak noktalara götürür.Kapadokya Balon Turu sizi daha önce şahit olmadığınız ve olmayacağınız bir manzaraya götürür.Gündoğumu ile gökyüzü muhteşem renklere bulanırken hipnotize olmaya başlayacağınız Kapadokya Balon Turu asla unutamayacağınız bir anı olacak.Süzüle süzüle peri bacalarının üstünde gezinecek, vadilere inerek bölge yapısını gözlemleyecek ve uzun uzadıya üzüm bağlarını gökyüzünden seyredeceksiniz.Dünyada eşi bulunmayan Kapadokya coğrafyasının değişik renklerini gökyüzünden izlerken nefesiniz kesileceğinin de garantisini veririz..

Kapadokya inanılmaz bir yapıya sahiptir.Peki siz bu muhteşem güzelliği Kapadokya Balon Turu ile gökyüzünden seyretmeye ne dersiniz ? Üstelik size gün doğumundaki en iyi uçuş olan 1. sorti uçuşunu, 1 saatlik standart uçuş ve en uygun Kapadokya Balon Fiyatları garantisini veriyoruz. Gökyüzünde süzülen değişik renklerdeki balonlar ile Kapadokya Balon Turu dünya üzerindeki en eğlenceli 3. aktivitedir.Kapadokya eşine rastlanmayan bir coğrafya olmasıyla beraber ayrıca Türkiye’de balon turu düzenlenebilmesi için gerekli olan hava koşullarınıda sağlayan birkaç kentten biridir.Bu bağlamda da Kapadokya Balon Turu ve Kapadokya Balonları zamanla bölgenin simgesi haline gelmiştir.Güzel atlar ülkesi Kapadokya‘yı keşfetmenin en heyecanlı yollarından biri olan Kapadokya Balon Turu ile gün ışığının uyandırdığı vadilerde ve peri bacalarının arasında sıcak hava balonu ile uçarken gözlerinizi kapayıp rüzgarın masalını dinlemek kuşkusuz ki eşsiz bir deneyim olacaktır.Eğer Kapadokya‘yı ziyaret etmişseniz balon turu yaşanması gereken deneyimlerden bir tanesidir.Türkiye’de balon turları sadece Kapadokya‘da düzenlenmektedir.Kapadokya Balon Turları sivil havacılık kurumunun denetimi altında olup 12 ay boyunca gerekli hava koşullarının sağlandığı hergün yapılabilmektedir.

Tur Programı:

 • Gün doğumundan yaklaşık 1-1.30 saat önce yani sabahın erken saatleri olan 04:00 – 05:00 arası sizi şirketimiz araçları ile kaldığınız otelden alır ve toplanma alanına götürürüz.
 • Burada aperatif bir kahvaltı aldıktan sonra tekrar şirketimiz araçları ile balonların kalkış alanına götürülürsünüz.
 • Balonların hazırlanışını izleyip, balonlar ve uçuş hakkında bilgi sahibi olduktan sonra 24 kişi kapasiteli standart balonlarımıza binerek ağır ağır uçuşa geçersiniz.
 • Yaklaşık 05:00 – 06:00 civarı gündoğumuyla birlikte balonlar havalanmaya başlar.Yaklaşık 1000 feet yüksekliğe çıkılarak gündoğumu ve Kapadokya manzarasını seyredersiniz.Tur esnasında balon vadi içlerine inerek size peri bacalarını ve vadi manzarasını fotoğraflama imkanı sunar.
 • Uçuş 1 saat ile 1 saat 15-30 dakika arası sürer.
 • İnişte şampanyalı bir kutlama yapılarak, adınıza hazırlanan uçuş sertifikaları size takdim edilir.
 • Tur sonu saat 07:00 – 08:00 arası tekrar şirketimiz araçları ile kaldığınız otele bırakılırsınız ve turumuz son bulur.

Toplamda Kapadokya Balon Turu yaklaşık 3 saat sürmektedir.

MyTrip Seyahat Kapadokya Balon Turu Ayrıcalıkları;

 • 1.000.000 €’ya kadar tam yolcu sigortası,
 • Yıllardır bu işin içinde bulunan tecrübeli pilotlar,
 • Standart, Lüks ve Özel Uçuş Seçenekleri,
 • 4-6 yaş arası çocuklar ücretsiz ve 6-12 yaş arası çocuklar için %50 indirim..

Balonlar Nasıl Uçar ?

Bir cismin havaya yükselebilmesi için havadan daha hafif olması gerektiği ve sıcak havanın da soğuk havadan daha hafif olduğu düşüncesinden yola çıkarak balonu bulan, Fransız Etienne ve Joseph Montogolfier Kardeşler bu hava aracının mucididir. Sıcak hava balonlarının çalışması çok basit bir ilkeye dayanıyor: Sıcak hava ısınınca yükselir. Günümüzde ki balonlar bu basit ilkeye göre tasarlanıyor. Balon ana gövdesini oluşturan ve yanmaz kumaşlardan yapılan kısmın içi sıcak havayla dolduruluyor. Balonun ana gövdesinin altında, yolcuların ve havayı ısıtmaya yarayan yakıtın yer aldığı bir sepet bulunuyor. Gövdenin tepesinde yer alan ve paraşüt valfı olarak adlandırılan bir delikle, balonun içindeki hava kontrol edilebiliyor. Yolcu sepetinin üzerinde bulunan havayı ısıtan mekanizmanın ateşleyici bölümü ve deliği açıp kapatmaya yarayan ipler yardımıyla, balonun alçalıp yükselmesi sağlanıyor. Balonun yükselmesi istendiğinde, ateşleyiciyi çalıştıran ip çekiliyor ve ateş balonun gövdesindeki havayı ısıtarak yükselmesine neden oluyor. Eğer balonun alçalması istenirse, tepedeki deliği kontrol eden ip yardımıyla delik açılıyor ve sıcak havanın balonun tepesinden uçup gitmesine izin veriliyor. Gövdesindeki hava soğuyunca balon yeniden alçalmaya başlıyor. Balon yalnızca aşağı ve yukarı doğru hareket edebiliyorsa “Bir balon nasıl ilerliyor ?” diye sorabilirsiniz. Bu sorunun yanıtı rüzgarda gizli. Balona yön veren şey, rüzgar. Atmosferin farklı yüksekliklerinde rüzgarlar farklı yönlere eserler. Balonu yönlendiren kişi alçalarak ya da yükselerek gitmek istediği yöne doğru esen bir rüzgar yakalar ve balonu bu sayede yönlendirir.

Balon Uçuşları Neden Sabah Yapılır ?

Güneşin doğuşunun ardından ilk saatlerde tüm balonlar kalkıyor. Çünkü bu saatler takriben en soğuk ve en sakin zamandır.Bu tür bir hava, yumuşak iniş ve maksimum yükselme kapasitesine imkan tanır.Bir de günün geri kalanının da Kapadokya‘nın diğer keyifli faaliyetlerinden yararlanma imkanınız olur.

Kapadokya Balon Turu Fiyatına Dâhil Olan Hizmetler:

 • Konakladığınız Otelden Alıp-Bırakma
 • Balon Firmamızda Aparatif Kahvaltı
 • Şampanyalı Kutlama
 • İmzalı Uçuş Sertifikası
 • Uçuş Sigortası

Kapadokya Balon Fiyatları

Kapadokya Balon Fiyatları ne kadar ?

2017 Kapadokya Balon Fiyatları sitemizden online rezervasyon veya telefonla bizi arayarak rezervasyon yaptıran müşterilerimize özel büyük indirimlerle sadece 199 TL’dir.Uzun ve küçük sepetleri uçuş tipleri ve 6 veya daha fazla kişiden oluşan gruplar için fiyatlarımızı bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“Kapadokya Balon Turları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir