Efes,Pamukkale,Kapadokya Turu

 • Süre:

  4 Gün 3 Gece

 • Bölge:

  Kapadokya

 • Fiyat:

  2070 TL

Uçaklı Efes,Pamukkale,Kapadokya Turu Ziyaret Edilecek Noktalar: Efes,Pamukkale,Kapadokya Süre: 4 Gün 3 Gece Başlangıç Noktası: İstanbul Bu tur en çok satılan turlar listesindedir.

Gezilecek Yerler


 • Ziyaret Edilecek Noktalar: Efes,Pamukkale,Kapadokya
 • Süre: 4 Gün 3 Gece
 • Başlangıç Noktası: İstanbul
 • Bu tur en çok satan turlarımız listesindedir.

Tur Programı


1. GÜN
İSTANBUL'DAN EFES'E
Dahil Olan Yemekler: Kahvaltı,Öğle Yemeği,Akşam Yemeği
06:00 - Sabahın erken saatlerinde İstanbul Havaalanına transfer edilmek üzere otelinizden alınırsınız.
07:45 - İstanbul'dan İzmir'e uçuş
08:15 - İzmir'e ulaştığınızda görevli personellerimiz sizi ellerinde isminizin yazdığı bir tabelayla havaalanında karşılar ve Efes Turu yapmak üzere Selçuk ilçesine transfer edilirsiniz.

ANTİK EFES TURU
Meryem Ana Evi ziyaretiyle turumuz başlar,daha sonra Celsius Kütüphanesi,Hadrian Tapınağı,Açık Hava Tiyatrosu ve St. John Mezarı ile Efes Antik Kenti ziyaret edilir.Turdan sonra otelinize bırakılırsınız.
Konaklama Kuşadası'nda - 4* 

2.GÜN
PAMUKKALE - HİERAPOLİS - KAPADOKYA
Dahil olan yemekler: Kahvaltı ve Öğle Yemeği
Saat 08:00'da otelinizden alınırsınız ve tüm gün Pamukkale Turu yapmak üzere Pamukkale'ye yola çıkılır.
Pammukale kireçtaşı formasyonları sonucu binlerce yıl önce oluşmuştur. Sıcak kalsiyum açısından zengin mineralli su kayalıklar üzerinden akmış ve serinlemiş,kayalıklar arasında kalsiyum depolanmış olarak bugün gördüğümüz halini almıştır. Pamukkale şu anda dünya mirasları listesindedir. Hierapolis şifa merkezi olarak milattan önce 190 yılında bulunmuş, bölgedeki mineralli sulardan faydalanmaktadır. Burası Roma İmparatorluğu döneminde en önemli entellektüel,güzel sanatlar,dini ve ticari merkezlerden biriydi. Nihayetinde burada büyük bir Yahudi ve Hristiyan topluluğu yaşamıştır. Kahvaltı ve öğle yemeği tarafımızdan sağlanır.Turdan sonra Kayseri'ye uçmak üzere Denizli Havaalanı'na bıakılırsınız.Kayseri'ye ulaştığınızda personelimiz sizi karşılar ve bir saatlik bir yolculuğun ardından Kapadokya'ya ulaşırsınız.
Konaklama Kapadokya'da - 4*

3.GÜN
KAPADOKYA TUR 1
Dahil Olan Yemekler: Kahvaltı ve Öğle Yemeği
Kahvaltının ardından saat 09:00 - 09:30 arası otelinizden alınırsınız.
Tur Programı:
Öncelikle Kapadokya'nın en yüksek kaya formasyonu olan Uçhisar Kale'si ziyaret edilir.Daha sonra 1967 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesine dahil edilmiş,içerisinde çok iyi bir şekilde korunmuş freskler ve çok sayıda klise bulunan Göreme Açık Hava Müzesi'ne gidilir.Öğle yemeğinden sonra Kapadokya'nın simgesi olan Ürgüp Peri Bacaları Ailesi görülür.Daha sonra birbirinden farklı şekilleriyle hayal gücünüzü süsleyecek olan Devrent Hayal Vadisi'ne gidilir.Buradan Türkiye'nin en uzun ırmağı olan Kızılırmak'ın, tam şehrin göbeğinden geçtiği Avanos ziyaret edilir ve burada geleneksel çanak-çömlek yapımı seyredilip istek dahilinde müşterilerimizde yapımı deneyebilir.Buradan peri bacalarının içine girebileceğiniz Paşabağ daha sonrada muhteşem manzarasıyla sizi büyüleyecek olan Aşk Vadisi ziyaret edilir ve tur sonu otelinize bırakılırsınız.

4. GÜN
KAPADOKYA TUR 2
Dahil Olan Yemekler: Kahvaltı ve Öğle Yemeği
Sabah saat 09:15 sıraları kahvaltınızı yaptıktan sonra turumuza başlamak üzere otelinizden alınırsınız.
Program:
Turumuz tüm Kapadokya'yı panoramik bir görünümle seyredebileceğiniz Göreme Panorama noktası ile başlar.Daha sonra düşman saldırılarından kaçmak üzere ilk hristiyanların yerin altına kayaları oyarak,devasa tüneller kazarak yaptığı Derinkuyu Yeraltı Şehri'ni ziyaret edeceğiz.Derinkuyu ziyareti Ihlara'nın eskiden Peristerema adıyla bilinen güzel vadisi ile devam eder. Ünlü yontulmuş taş kliseler incelenir ve vadiye doğru 4 kmlik bir yürüyüş yapılır. Vadinin içinde yediğimiz öğle yemeğinden sonra yol üzerinde Selime Köyü içindeki Selime Manastırı ziyaret edilir.Turdan sonra Kayseri (Erkilet) Havaalanına transfer edilirsiniz.
18:00 Havaalanı Transferi
19:15 Kayseri'den İstanbul'a Uçuş
20:35 İstanbul'a vardığınızda havaalanından alınırsınız ve istediğiniz yere transfer edilirsiniz.

Turumuz son bulur..

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Uçak Biletleri (İstanbul'dan İzmir'e,Denizli'den Kayseri,Kayseri'den İstanbul)
 • 4* Hotel'de Konaklama
 • Programda yazan yemekler
 • Profesyonel Turist Rehberi
 • Müze Giriş Ücretleri
 • Transferler
Fiyatlar:

Fiyatlar
1 Kişi2070 ₺
2 Kişi1895 ₺
3 Kişi1765 ₺

Online Rezervasyon

Tur:

İsim:

E-Posta:

Telefon:

Tarih:

Kaç Kişi Katılacak:

Oteliniz

Güvenlik Kodu:

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz

Mesajınız:

Benzer Turlar