Adana Çıkışlı Kapadokya Turu

 • Süre:

  2 Gece 3 Gün

 • Bölge:

  Kapadokya

 • Fiyat:

  590 TL

2 Gece 3 Gün Adana Çıkışlı Kapadokya Turu... Otobüs biletleri,2 gece konaklama,2 gün tur

Adana Çıkışlı Kapadokya Turu
 
Tur kalkış noktamız: Size en yakın otogar
 

Tur Programımız

 
Adana – Kapadokya doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağ’a borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz.
İstediğiniz tarihde otobüs bileti rezervasyonunuzu yapıyoruz ve koltuk numaranızı size bildiriyoruz.Size en yakın otogardan Adana'dan Kapadokya'ya hareket edecek otobüsünüze biniyorsunuz (Otobüs seferlerimiz saat 11:30, 15:00, 19:00'da vardır.Lütfen rezervasyon yaptırırken bu saatlerden hangisini tercih ettiğinizi bildiriniz).4 saatlik bir yolculuğun ardından Kapadokya bölgesine ulaşıyorsunuz.Sizi otogarda karşılıyoruz ve aracımızla mağara otelinize yerleştiriyoruz (Otel seçenekleri: La Maison Du Reve, Dalina Hotel, Saksağan Hotel, Sarıhan Hotel.Lütfen tercih ettiğiniz oteli rezervasyon yaptırırken bildiriniz).
 

1. GÜN

 

Programızın ilk günü serbestsiniz....Dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz.

 

2.GÜN

 
UÇHİSAR KALESİ
GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ
ÖĞLE YEMEĞİ
ÜÇ GÜZELLER
ASMALI KONAK
DEVRENT(HAYAL) VADİSİ
AVANOS ÇANAK ÇÖMLEK ATÖLYELERİ
PAŞABAĞI
 

Sabah kahvaltısı sonrasında bölgenin en yüksek kaya formasyonu olan Uçhisar Kalesini panoramik noktadan görüyoruz ve sonrasında Hristiyanlık açısından büyük önem taşıyan Göreme Açık Hava Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Açık hava müzesi içerisinde konumlandırılmış kaya oyma kiliseleri ziyaret ediyor ve kilise içerilerindeki duvar resimleri hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz. Göreme Açık Hava Müzesini ziyaretimizden sonra öğle yemeği için kaya oyma bir restoranda, nezih bir ortamda yemeklerimizi yiyoruz. Öğle yemeğinin ardından Kapadokya’nın sembolü haline gelen şapkalı peribacalarını görüyoruz. Daha sonra Kapadokya’da güzel bir reklam oluşturan Asmalı Konak dizisinin çekildiği konağı ziyaret ediyoruz. Ardından deveye, Napolyon şapkasına, Meryem Ana heykeline ve kafanızda canlandırdığınız veya hayal ettiğiniz birçok şekile benzeyen kaya formasyonlarının bulunduğu Devrent(Hayal) Vadisi’ni görüyoruz. Devrent Vadisi gezimizden sonra Kapadokya’da 4000 yıllık bir gelenek haline gelen “çanak-çömlek” yapımını Kapadokya’nın en maharetli ustalarından izleyeceğiz. Ve bu gösteriden sonra çanak-çömlek galerilerini göreceğiz. Bu gezinin ardından yine Kapadokya’da eşi benzerine pek rastlayamayacağınız kaya şekillerini göreceğiz. Devasa peribacalarının bulunduğu mantara benzeyen kaya formasyonlarını gördükten sonra ilk gün turumuzu burada noktalandırıp, otelimize yerleşeceğiz.

 

3. GÜN

 
 • GÖREME PANORAMA
 • GÜVERCİNLİK VADİSİ
 • ONYX TAŞI ATÖLYELERİ
 • DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ
 • ÖĞLE YEMEĞİ
 • IHLARA VADİSİ
 • SELİME KATEDRALİ
 •  

2. gün gezimize Göreme’nin eşsiz manzarasıyla başlıyoruz. Göreme Panorama’da vereceğimiz fotoğraf ve çay-kahve molamızın ardından Güvercinlik Vadisi’ne hareket ediyoruz. Güvercinlik Vadisi’nde rehberimizden güvercinler hakkında bilgi aldıktan sonra fotoğraf molası veriyoruz ve daha sonra bölgenin en büyük yeraltı şehri olan Derinkuyu Yeraltı Şehri’ni gezimiz için Derinkuyu ilçesine doğru hareket ediyoruz. Yeraltı şehri içerisinde yaklaşık 8 kat (55 metre) aşağı iniyoruz ve rehberimizden yeraltı şehrinin değişik bölümleri hakkında detaylı bilgiler ediniyoruz. Yeraltı şehri gezimizin ardından Kapadokya’nın en büyük vadisi olan Ihlara Vadisi’ne yol alıyoruz. Ihlara Vadisi yürüyüşümüzden önce öğle yemeği için bir köy restoranında yemeklerimizi alıp yürüyüşümüze başlıyoruz. Yürüyüşümüz esnasında 4. yüzyıla ait kiliseleri gezip içerisindeki freskler hakkında bilgiler alıyoruz. Vadi gezimizin ardından peri bacalarının içerisine inşa edilmiş Selime Katedrali’ni geziyoruz. Turumuzu burada noktalandırıp, rehberimizle vedalaştıktan sonra saat 17:00'da veya saat 20:00'da yine bizim rezervasyonunu yaptırdığımız otobüsünüzle Adana’ya doğru hareket ediyoruz. Bir başka turumuzda daha görüşmek dileğiyle…

 

Adana Çıkışlı Kapadokya Turu
590 TL
Bu fiyat tek kişiliktir.
Fiyata dahil olan hizmetler:
Ulaşım (Adana-Nevşehir & Nevşehir-Adana otobüs bileti),
Türkçe rehberlik,
Sabah kahvaltıları,
2 Gece Konaklama,
Dahil olmayan hizmetler:
Öğle yemekleri,
Müze ve ören yerleri giriş ücreti (Müze kartı ücreti 40 tl olup alacağınız müze kartla 1 yıl boyunca tüm Türkiye’de ki müze ören yerlerini gezebilirsiniz.Öğretmen – Öğrenci 15 tl. 18 yaş altı & 65 yaş üstü ücretsiz.),
Akşam yemeği ve öğle yemeklerinde alınan alkollü,alkolsüz içecekler

Online Rezervasyon

Tur:

İsim:

E-Posta:

Telefon:

Tarih:

Kaç Kişi Katılacak:

Oteliniz

Güvenlik Kodu:

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz

Mesajınız:

Benzer Turlar