8 Gün Türkiyenin Yedi Harikası

 • Süre:

  8 Gün 7 Gece

 • Bölge:

  Kapadokya

 • Fiyat:

  2700 TL

8 Gün Uçaklı Türkiyenin Yedi Harikası İstanbul, Efes, Pamukkale – Kapadokya 8 Gün 7 Gece

Tur Programı:

 
8 Gün Uçaklı Türkiyenin Yedi Harikası
İstanbul, Efes, Pamukkale – Kapadokya
8 Gün 7 Gece
 
GÜN 1
İSTANBUL'A VARIŞ

İstanbul'a vardığınızda;şoförümüz sizi havaalanında karşılar ve otelinize transferiniz gerçekleşir. Geceyi İstanbul'da geçiriyoruz.
 
GÜN 2
İSTANBUL TURU
Dahil Olan Yemekler:Kahvaltı - Öğle Yemeği
 
Sabah saat 08:15'de İstanbul turu için otelinizden alınırsınız.
Program:
İmparator Justinian tarafından yaptırılan Ayasofya Müzesi ziyaret edilir. Ayasofya Müzesi 1000 yılı aşkın bir süre dünyanın en büyük yapısı olarak kabul edilmiştir.Burada müzenin karışık mozaiklerini ve devasa büyüklükteki ana kubbesini görürsünüz. (Ayasofya pazartesi günleri kapalıdır.) Daha sonra turumuz 15. yüzyıldan 19. yüzyıla dek Osmanlı sultanlarının kullandığı Topkapı Sarayı ile devam eder. Ayrıca burada paha biçilimez taşlardan,kristal,gümüş ve porselenden koleksiyonlar,sultanların giydiği elbiseler ve peygamber Hz. Muhammed'in emanetleri görülür. (Harem girişleri ekstradır).Öğle yemeğinden sonra 20.000 İznik çinisi ve 6 minaresi ile harika mimari özellikler taşıyan,I. Sultan Ahmet için yapılmış Sultan Ahmet Camii ziyaret edilir. Theodosius Dikilitaşı,Yılan Ayağı,II. Wilhelm'in Alman Kalıntıları ile Antik Hipodrom ziyaret edilir. İstanbul'un arka sokaklarına doğru yürünülür ve zarif küçük Ayasofya Camii ziyaret edilir,Kapalı Çarşı görülür.Turdan sonra otelinize transfer edilirsiniz.Gece İstanbul'da geçirilir.
 
GÜN 3
İSTANBUL - EFES YOLCULUĞU
EFES – MERYEM ANA EVİ- ST. JOHN BAZİLİKASI – KUŞADASI
Dahil olan yemekler:Kahvaltı - Öğle Yemeği - Akşam Yemeği

06:00 Sabahın erken saatlerinde otelinizden alınır ve havaalanına transfer edilirsiniz.
07:45 İzmir'e uçuş.
08:15 İzmir'e vardığınızda,şoförümüz üzerinde isminizin yazdığı bir tabelayla sizi havaalanında bekler ve sizi otelinize transfer eder.Turunuza başlarsınız.
Program:
Bugün Meryem Ana Evi'ni ziyaret edeceğiz, sonra Celsius Kütüphanesi,Hadrian Tapınağı,açık ve fantastik Yunan-Roman tiyatrosu ve St. John Bazilikası ile Efes Antik kenti ziyaet edilir... Turdan sonra otelinize transfer edilirsiniz,Gece Kuşadası veya Selçuk'ta geçirilir.

GÜN 4
PAMUKKALE – HİERAPOLİS – KAPADOKYA
Dahil olan yemekler : Kahvaltı , Öğle Yemeği

Kahvaltıdan sonra sabah saat 08:30'da otelinizden alınırsınız ve Pamukkale'ye yola çıkarsınız.
Pammukale kireçtaşı formasyonları sonucu binlerce yıl önce oluşmuştur. Sıcak kalsiyum açısından zengin mineralli su kayalıklar üzerinden akmış ve serinlemiş,kayalıklar arasında kalsiyum depolanmış olarak bugün gördüğümüz halini almıştır. Pamukkale şu anda dünya mirasları listesindedir. Hierapolis şifa merkezi olarak milattan önce 190 yılında bulunmuş, bölgedeki mineralli sulardan faydalanmaktadır. Burası Roma İmparatorluğu döneminde en önemli entellektüel,güzel sanatlar,dini ve ticari merkezlerden biriydi. Nihayetinde burada büyük bir Yahudi ve Hristiyan topluluğu yaşamıştır. Kahvaltı ve öğle yemeği tarafımızdan sağlanır. Turdan sonra akşam saatlerinde saat 21:00 - 22:00 gibi Kapadokya'ya gitmek üzere otobüse binilir. (yaklaşık 8 saat) İsteğiniz dahilinde otobüs yerine uçakla yolculukda ayarlanabilir.

GÜN 5
KAPADOKYA TUR 1 (Kuzey Kapadokya)
Dahil Olan Yemekler:Kahvaltı - Öğle Yemeği

Sabahın erken saatlerinde Kapadokya'ya vardığınızda; personelimiz sizi otelinizi götürmek üzere otogarda bekler,otele gidilir,check in yapılır ,biraz dinlenilir ve kahvaltıdan sonra saat 09:30 civarı Kapadokya turumuz başlar.
Program:
Öncelikle Kapadokya'nın en yüksek kaya formasyonu olan Uçhisar Kale'si ziyaret edilir.Daha sonra 1967 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesine dahil edilmiş,içerisinde çok iyi bir şekilde korunmuş freskler ve çok sayıda klise bulunan Göreme Açık Hava Müzesi'ne gidilir.Öğle yemeğinden sonra Kapadokya'nın simgesi olan Ürgüp Peri Bacaları Ailesi görülür.Daha sonra birbirinden farklı şekilleriyle hayal gücünüzü süsleyecek olan Devrent Hayal Vadisi'ne gidilir.Buradan Türkiye'nin en uzun ırmağı olan Kızılırmak'ın, tam şehrin göbeğinden geçtiği Avanos ziyaret edilir ve burada geleneksel çanak-çömlek yapımı seyredilip istek dahilinde müşterilerimizde yapımı deneyebilir.Buradan peri bacalarının içine girebileceğiniz Paşabağ daha sonrada muhteşem manzarasıyla sizi büyüleyecek olan Aşk Vadisi ziyaret edilir ve tur sonu otelinize bırakılırsınız.Gece Kapadokya'da mağara odalı otellerde geçirilir.

GÜN 6
KAPADOKYA TUR 2 (Güney Kapadokya)
Dahil olan yemekler:Kahvaltı - Öğle Yemeği
 
Sabah saat 09:15 sıraları kahvaltınızı yaptıktan sonra turumuza başlamak üzere otelinizden alınırsınız.
Balon Turu (Tercih ederseniz)
Program:
Bugün düşman saldırılarından kaçmak üzere ilk hristiyanların yerin altına kayaları oyarak,devasa tüneller kazarak yaptığı Derinkuyu Yeraltı Şehri'ni ziyaret edeceğiz.Derinkuyu ziyareti Ihlara'nın eskiden Peristerema adıyla bilinen güzel vadisi ile devam eder. Ünlü yontulmuş taş kliseler incelenir ve vadiye doğru 4 kmlik bir yürüyüş yapılır. Vadinin içinde yediğimiz öğle yemeğinden sonra yol üzerinde Selime Köyü içindeki Selime Manastırı ziyaret edilir.Turdan sonra Kayseri (Erkilet) Havaalanına transfer edilirsiniz.
18:00 Havaalanı Transferi
19:15 Kayseri'den İstanbul'a Uçuş
20:35 İstanbul'a varış ve otele gitmek üzere havaalanından alınış. Gece İstanbul'da.
 
GÜN 7 
BOĞAZ TURU
Dahil olan yemekler:Kahvaltı - Öğle Yemeği

Saat 09:00'da tura gitmek üzere otelinizden alınırsnız. 2 Saatlik bir tekne gezisi için Eminönü İskelesi'ne gidilir. Siz kıyı keyfinin tadını çıkarırken rehberiniz size güzergah üzerindeki tarihi yapılar hakkında bilgi verir. Daha sonra muhteşem manzarasıyla Dolmabahçe Sarayı ziyaret edilir ve Çamlıca Tepesi'ne çıkılır. Turdan sonra otelinize transfer edilirsiniz,sonrası sizin için serbest zamandır ,Gece İstanbul'da geçirilir.
 
GÜN 8
GİDİŞ

Kahvaltıdan sonra (12:00'dan önce) otelden check out yapılır.Otelden alınırsınız ve evinize uçmak üzere havaalanına transfer edilirsiniz.Turumuz burada sonlanır.
 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
 
 • Tüm Havaalanı Transferleri
 • Uçak Biletleri
 • Pamukkale'den Kapadokya'ya otobüs bileti
 • 6 Gece Konaklama
 • 6 Gün Tur
 • Tüm Giriş Ücretleri
 • Programa dahil olan yemekler
 • Profesyonel Tur Rehberi
 • Transferler
 
Fiyatlar:
 
  Fiyatlar
1 Kişi 2700 ₺
2 Kişi 2340 ₺
3 Kişi 2070 ₺

Online Rezervasyon

Tur:

İsim:

E-Posta:

Telefon:

Tarih:

Kaç Kişi Katılacak:

Oteliniz

Güvenlik Kodu:

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz

Mesajınız:

Benzer Turlar